Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Кај нас за жал не постои Ден на таткото. Но, тоа не значи дека не треба да ги славиме нашите татковци. Една фотографка решила да направи проект во кој ги вклучила нејзиниот сопруг, пријателите и соседите по повод американскиот Ден на таткото.

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

„Сега, кога и јас сум мајка, го гледам мојот сопруг и сопрузите на пријателките и гледам како тие се однесуваат со децата. Често ги споредувам со мојот татко. Интересно е колку се различни, но сепак сите безусловно ги сакаат своите деца.“

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Фотографката се обидела да прикаже што е можно повеќе татковци, па дури ѝ да им даде смешен заплет на фотографиите. Можеби ќе се пронајдете во некои од нив. Уживајте.

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар