13 јуни 2018 | Кафе пауза

Што би се случило ако…? Дознајте ги одговорите на овие 10 апсурдни хипотетички прашања

Некои чудни прашања, честопати ни е незгодно да ги поставиме, но токму тие се најинтересните за откривање.

Зошто и кога е во ред да се оддалечите од членовите на вашето семејство?

Постојат многу причини поради кои оваа тешка одлука може да биде добра за вас.

7 причини зошто љубителите на плажи се едни од најсреќните луѓе

Дали сте знаеле дека љубителите на плажа се во суштина многу среќни луѓе коишто знаат вистински да уживаат во животот? Продолжете да читате, за да дознаете зошто е тоа така.

Што претставува микро-изневерувањето?

Можеби вие и вашиот колега имате некоја заедничка љубов, како на пример телевизиска серија...

8 знаци дека имате цврст карактер кој е застрашувачки за другите

Факт е дека многу луѓе со цврст карактер и со цврст став можат да изгледаат арогантно или доминантно, но ова не е секогаш вистина...

10 примени на есенцијалното масло од лаванда како природен лек

Лавандата е најпозната по тоа што ги намалува стресот и напнатоста, но можете да ја користите за многу повеќе.

4 детски загатки со кои можете да ја тестирате вашата логика

Овие загатки ќе ви помогнат да го предизвикате вашето внатрешно дете и ќе ги подобрат вашите интелектуални вештини.

7 нешта што не ви дозволуваат да бидете безгрижни во вашите 20-ти

Многу е полесно да се каже да бидете безгрижни во 20-тите отколку да го направите тоа...

8 придобивки од пешачењето за кои веројатно не сте знаеле

Знаевте ли дека пешачењето помага во намалување на ризикот од речиси сите хронични заболувања?

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Една фотографка решила да направи проект во кој ги вклучила нејзиниот сопруг, пријателите и соседите по повод американскиот Ден на таткото.