Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

Крф е остров кој секогаш плени со своите прекрасни плажи, кристално синото море и убавите локални села. Погледот на островот од високо е уште поспектакуларен. Ако уште размислувате, тогаш овие фотографии дефинитивно ќе ви помогнат да одлучите каде да заминете на одмор ова лето.

1. Порто Тимони, скриена плажа на Крф

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

2. Старото рибарско село Кулура

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

3. Брегот на Свети Стефан

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

4. Малиот остров Пара, веднаш до Крф

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

5. Блискиот остров Паксос

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

6. Плажата Палеокастрица

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

7. Каналот на љубовта

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

8. Ресортот Сидари

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

9. Крајбрежни карпи

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

10. Интимна плажа

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

11. Дел од јужниот брег на островот

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

12. Тврдината во центарот на градот

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

Дознајте и кои се 8-те најнаселени острови во светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Голем љубител на „Star Wars“ и трилер-романи. И многу сакам мачки!

Поврзани содржини

Остави коментар