01 мај 2018 | Кафе пауза

10 карактеристики што ги имаат само луѓето родени во месец мај

Личностите родени во мај се големи уметници и љубители на патувањата.

Неверојатни фотографии од Крф поради кои ќе посакате веднаш да заминете таму

Доколку сè уште размислувате каде да отпатувате ова лето...

3 чудни грешки што ги прават жените во врска со мажите

Дури и најатрактивните жени може да направат некоја грешка кога станува збор за освојување нечие срце.

7 најпредизвикувачки појадоци во светот

Популарни избори на појадок низ светот, кои можат да бидат предизвик и за најхрабриот гурман.

11 прашања што треба да си ги поставите ако не ја сакате личноста којашто станувате

Секој минува низ период кога се сомнева и кога не е сигурен во себе. Но што да направите ако мислите дека сте тргнале по погрешен пат?

Зошто е толку важно секојдневно да внесувате антиоксиданси?

Кога се зборува за здравјето, експертите речиси секогаш ги спомнуваат антиоксидансите.

Љубовен хороскоп за мај: Кого го чекаат нови шанси за пролетна романса?

Дознајте што ви носат ѕвездите на љубовен план за месец мај.