Фотограф од Финска прави неверојатни фотографии со лисици

Финскиот фотограф Оси Сааринен правел фотографии од птици. Неодамна открил нова љубов – дивите лисици, а неговите фотографии навистина го доловуваат тоа.

Фотограф од Финска прави неверојатни фотографии со лисици

Оси фотографира диви лисици од минатото лето. Едно утро додека шетал во некое село со неговиот фотоапарат, налетал на бебиња диви лисици. Малечките го почувствувале неговото присуство, но не се исплашиле и почнале да му се приближуваат.

Фотограф од Финска прави неверојатни фотографии со лисици

Оси внимателно ги фотографирал, уживал додека ги гледал како си играат и почувствувал поврзаност со овие животинчиња. Од тој момент, лисиците станале негова вистинска инспирација за фотографирање.

Фотограф од Финска прави неверојатни фотографии со лисици

Неговите фотографии ги прикажуваат лисиците како мистериозни и мили суштества. Ќе направат да се чувствувате како да гледате во некоја бајка. Додека малите љубопитни лисици ќе ви го стоплат срцето, оние заспаните навистина ќе ве релаксираат.

Фотограф од Финска прави неверојатни фотографии со лисици

На овие фотографии навистина се гледа карактерот на лисиците. Уживајте и вљубете се во овие неверојатни суштества.

Фотограф од Финска прави неверојатни фотографии со лисици

Фотограф од Финска прави неверојатни фотографии со лисици

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар