Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Во времето на коронавирус, маски, тоалетна хартија и други производи кои се синоним за безбедност, Татсуја Танака решил да создаде уметнички проект со кој ги трансформира овие производи во минијатурни и авантуристички активности на отворено. Така, маската служи како мал шатор, тоалетната хартија претставува скијачка патека, а термометарот се трансформира во тркачки автомобил.

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

Маски, тоалетна хартија и термометри се трансформираат во минијатурни и авантуристички активности на отворено

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tatsuya Tanaka 田中達也 (@tanaka_tatsuya) el

Можеби ќе сакате да ги погледнете и овие симпатични керамички садови во форма на свиткани мачки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар