Тест: Изберете маска и откријте кои се вашите тајни моќи!

Тест: Изберете маска и откријте кои се вашите тајни моќи!

Зошто го избираме она што го избираме? Што откриваат нашите избори за нашата личност? Направете го овој тест така што ќе изберете вашата омилена маска и дознајте кои се вашите тајни моќи.

Тест: Изберете маска и откријте кои се вашите тајни моќи!

 • Маска бр. 1

  Ако сте ја одбрале оваа маска, тогаш сте личност која е исклучително добра во изразувањето. Вие владеете со комуникацијата и вашите зборови се вашето најмоќно оружје. Можете да ги победите вашите противници со разговор и не треба да се трудите премногу за да го направите тоа. Ја разбирате вредноста на зборовите и внимателно ги избирате пред да ги изговорите. Знаете дека тие можат да лечат, но и да повредат.

 • Маска бр. 2

  Ако сте ја одбрале оваа маска, тогаш вие сте личност која сака да се забавува и не се грижи за она што би можеле да го кажат другите. Сакате да се смеете, живеете во сегашниот момент и целосно го искористувате тоа. Имате добра смисла за хумор што исто така укажува на повисок степен на интелигенција во споредба со повеќето.

 • Маска бр. 3

  Ако ја одбравте оваа маска, можеби во вас демне темна страна. Така, гневот може да беснее во вас, да трепери под површината и да е подготвен да еруптира, како вулкан кој останал неактивен со години. Потребна е само мала провокација. Но, тоа не значи дека не знаете како да го контролирате вашиот гнев. Совршено сте мирни и стабилни, но мразите кога другите ве провоцираат бидејќи во тој случај можете да возвратите со сета сила.

 • Маска бр. 4

  Ако сте ја одбрале оваа маска, тогаш вие сте она што луѓето го нарекуваат „силен и тивок“ тип на личност. Вашата вистинска сила лежи длабоко во вас и вие сте повеќе од свесни за вашите способности, но имате и скромна страна која ве држи скромни и приземјени. Сакате да поминувате време сами и да се дружите со вашите блиски пријатели бидејќи знаете дека не секој може да ја разбере вашата вистинска вредност. Покрај тоа, сакате да бидете со оние кои ве прифаќаат такви какви што сте, наместо со оние кои сакаат да ве променат.

 • Маска бр. 5

  Ако ја избравте оваа маска, тогаш имате душа на воин. Вие сте една од оние личности кои никогаш не се откажуваат, дури и во ситуации кога другите решиле да се откажат. Упорни сте и жестоко се борите докрај. Давате сè од себе, без разлика на сè. Се борите за своите цели и сте една од оние ретки личности кои ќе продолжат да се насмевнуваат и покрај сите болни искуства.

 • Маска бр. 6

  Доколку ја одбравте оваа маска, тогаш сте личност со високо развиена интуиција. Можете да ги разберете луѓето и нивниот начин на размислување. Полни сте со емпатија. Вие сте тип на личност која може да се стави себеси во кожата на другите луѓе и да го гледа светот од нивна перспектива. Вашата способност за емпатија е исклучително вредна и знаете како да ја искористите за да им помогнете на другите.

 • Маска бр. 7

  Ако ја избравте оваа маска, тогаш имате златно срце и душа на светец. Вие сте некој кој е роден да биде дарежлив, љубезен и корисен за другите. Имате срце што крвари за другите и излегувате од вашата комфорна зона само за да им помогнете на другите без да барате ништо за возврат.

 • Маска бр. 8

  Ако сте ја одбрале оваа маска, тогаш вие сте личност која е родена да води. Некои лидери се родени за да направат разлика, а вие сте таков лидер кој може да направи разлика. Сè што правите ги одразува вашите лидерски способности и секогаш им давате пример на другите. Вие сте личност која не сака сама да ужива во успехот, па затоа другите ве почитуваат и сакаат да ве следат.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете нешто повеќе за вашето вистинско „јас“.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар