Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Уметницата која е позната под псевдонимот Miss Wondersmith својата инспирација ја пронашла во природата, а нејзините керамички сетови за чај се убави и функционални.

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

„Поради мојата тешка хронична болест, најголем дел од вајањето го правам додека лежам, користејќи едноставни алатки. Со оглед на тоа, потребни ми се неколку недели за да завршам еден сет. Се прашувам, што да направам следно?“, вели уметницата.

Во продолжение погледнете ги нејзините сетови за чај, направени со толку многу љубов и внимание.

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Љубовта кон природата – инспирација за неодоливи керамички сетови

Откако ги погледнавте овие преубави керамички сетови, можеби ќе сакате да погледнете и како уметник од Русија создава симпатични керамички садови во форма на свиткани мачки.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар