15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

Јужна Кореја е полна со уметници, а доказ за тоа е Myeong-Minho. Тој полека, но сигурно ги освојува срцата на луѓето ширум светот преку неговите прекрасни цртежи. Сигурни сме дека тие ќе ви ја доловат магијата на љубовта, особено онаа љубов која е топла, искрена и заемна.

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар

Откако ги погледнавте овие преубави илустрации, можеби ќе сакате да погледнете и 15 илустрации кои совршено ја доловуваат љубовта што ја чувствуваме кон нашите миленици.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар