Месечен љубовен хороскоп за март 2022 година: Кои хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата љубов?

Месечен љубовен хороскоп за март 2022 година: Кои хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата љубов?

Сигурни сме дека сите со нетрпение го очекувате љубовниот хороскоп за март. Во продолжение прочитајте како ѕвездите ќе ви бидат наклонети во поглед на љубовната врска.

Месечен љубовен хороскоп за март 2022 година: Кои хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата љубов?

Овен

Верувајте им на своите чувства и на партнерот. Во првата половина од месецот почесто ќе го привлекувате спротивниот пол. Доколку не сте во врска, во март ќе имате можност за ново и интересно познанство кое ќе прерасне во нешто повеќе. Само доколку останете такви какви што сте ќе имате позитивен исход во секој подвиг на љубовен план. Ако сте веќе во врска, ќе успеете да воспоставите хармонија во односите со вашиот партнер.

Бик

Што се однесува до љубовта, подготвени сте да жртвувате многу работи. Можно е да донесете големи одлуки како брак или да се одлучите на заеднички живот со партнерот. Март е и одлично време да се преселите во нов дом. Брачните парови ги очекува тешкотии во поглед на семејниот живот. Доколку наидете на некаков проблем, разговарајте за него со вашиот сопружник. Во периодот од 20 до 31 март може да дојде до непријатна кавга. Внимавајте на вашите зборови за да го намалите ризикот од конфликт што може да ја загрози врската.

Близнаци

Во првата половина на март ќе уживате во мали, романтични мигови со партнерот. Сепак, внимавајте да не ја наметнете вашата доминација за да не дојде до конфликт со партнерот. Можно е и изненадување во врската бидејќи трета личност ќе се вмеша во вашата врска. Останете смирени докрај и не вршете притисок врз партнерот. На крајот на март ве очекува возбудливо патување со пријателите.

Рак

Во март можете да бидете спокојни бидејќи нема да ве мачат никакви сериозни грижи. Можно е да се преселите во овој период. Одвреме-навреме консултирајте се со партнерот за да избегнете непотребни расправии. Во март почесто ќе го посетувате вашето семејство бидејќи на некој од вашите најблиски ќе му биде потребна вашата помош. Доколку не сте во врска, постои голема можност да ја пронајдете вашата љубов токму во првиот месец од пролетта. Љубовта можеби нема да настапи на прв поглед, но за брзо време ќе сфатите што се случува.

Лав

Доколку сте во врска, морате да работите на сопствената самодоверба. Бидете внимателни со зборовите и не вршете притисок врз партнерот. Треба да изберете друга тактика доколку сакате да ги продлабочите меѓусебните односи. Доколку сте слободни, најверојатно ќе ја запознаете својата љубов во март. Погледнете околу себе, веројатно веќе сте запознале личност која долго време негува топли чувства кон вас. Затоа, не занемарувајте го фактот дека пријателствата можат да прераснат и во романса. Доволно е да бидете што е можно поотворени и поискрени.

Девица

Партнерот ќе ги почитува вашите одлуки и е подготвен да ви помогне, особено во поглед на домашните обврски. Сепак, не дозволувајте сомнежот да биде причина за расправии. Обидете се да не предизвикате конфликт без никаква причина и останете смирени доколку нешто не се одвива според вашата замисла. Доколку не сте во врска, во март ќе запознаете интересна и влијателна личност. Не се исклучува и можноста за романса на работа која може да прерасне во нешто посериозно. Препуштете им се на чувствата и не дозволувајте да ве онерасположат гласините и озборувањата.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар