Креативни свеќи плачат миризливи восочни солзи додека согоруваат

Креативни свеќи плачат миризливи восочни солзи додека согоруваат

Восокот кој паѓа од запалена свеќа понекогаш навистина наликува на солзи. Токму од таму дошла и идејата за создавање на овие прекрасни морничави свеќи и држачи за свеќи. Тие биле создадени од страна на „The Jacks“, дизајнерски тим од Јужна Кореја со цел свеќите да се топат во држачите, па да изгледа како тие да „плачат“ восочни солзи во различни бои. Погледнете…

(1) Креативни свеќи плачат со восочни солзи додека согоруваат (2) Креативни свеќи плачат со восочни солзи додека согоруваат (3) Креативни свеќи плачат со восочни солзи додека согоруваат (4) Креативни свеќи плачат со восочни солзи додека согоруваат (5) kreativni-svekji-plachat-so-vosochni-solzi-dodeka-sogoruvaat-www.kafepauza.mk (6) Креативни свеќи плачат со восочни солзи додека согоруваат

Овие држачи за свеќи можете да ги користите и како саксии за вашите цвеќиња…

(7) Креативни свеќи плачат со восочни солзи додека согоруваат

Погледнете го целосното видео кое ни објаснува како работи овој  продукт:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар