Лажици полни уметнички дела

Јоана Ванк е архитект од Романија која ужива да создава мали уметнички дела со помош на секојдневни објекти. Таа постојано сака да ја прави својата уметност позабавна и покреативна, па токму затоа и користи несекојдневни платна и материјали со цел за да ги изработува своите дела. Погледнете ги нејзините одлични и уникатни уметнички дела кои ги составува од храна во лажици…

Камелеон

Камелеон


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар