02 септември 2015 | Кафе пауза

Креативни свеќи плачат миризливи восочни солзи додека согоруваат

Восокот кој паѓа од запалена свеќа понекогаш навистина наликува на солзи.

8 причини зошто треба да им заблагодарите најмногу на оние кои ве повредиле во животот

Секој човек, барем еднаш во својот живот, доживеал неизмерна болка од личност која премногу ја сакал.

4 знаци дека имате целосно разбудена душа

Доколку го преземете ризикот да ја разбудите вашата душа, вие ќе искусите многу повеќе среќа, вистина, убавина и мудрост.

10 „НИКОГАШ“ кои сигурно барем еднаш во животот ќе ги направите

Секој ги памети своите први пати, но за да дојдете до тоа, треба прво никогаш да не сте ги направиле...

10 едноставни начини на кои можете да им покажете на вашите љубени дека се грижите за нив

Вие можете постојано да им кажувате на вашите сакани дека се грижите за нив, но доколку не го покажувате тоа, тогаш вашите зборови се празни.

7 елегантни навреди со кои ќе покажете остроумност, достоинство и интелектуалност

Постојат долични начини да кажете неколку навредливи збора, а сепак да го задржите достоинството и домашното воспитание.

7 фризури кои ќе бидат апсолутен хит оваа есен

Ако планирате да посетите фризер, тогаш освежете ја косата со некоја од најатрактивните есенски фризури.

9 најголеми заблуди за паровите кои немаат деца

Да се биде родител е животна одлука која не смее никому да биде наметната, туку треба да биде донесена врз основа на сопствените размислувања, ставови и желби.

Неодоливи кучиња браќа кои ќе ви го стопат срцето

Дарен и Филип се неодоливи питбули кои живеат во Бризбејн, Австралија.

10 навистина важни мудрости на Махатма Ганди кои ќе ви го променат животот

Неговите мудрости ги знаат голем број луѓе, но вистинската вредност се крие во нивната примена.

19 знаци дека тој ги заслужува вашето внимание и љубов

Лесно е да препознаете заљубен маж. Тој ја охрабрува, поддржува, ја прави среќна и се грижи за својата сакана.