Креативни цртежи на вратата од фрижидерот

Креативни цртежи на вратата од фрижидерот

Додека сите останати луѓе на светот закачуваат украсни магнети на својот фрижидер, Чарли Лејтон, кој работи како хонорарен дизајнер, својот ладилник креативно го трансформира во уметничко дело. Бидејќи надворешниот дел од фрижидерот е направен од ист материјал како табла за пишување со неперманентен маркер, тој решил малку поинаку да го украси својот.

Креативни цртежи на вратата од фрижидерот

Откако ја нацртал својата прва илустрација и фотографијата од неа ја закачил на Фејсбук, веднаш забележал дека таа станала мега популарна, па продолжил со својата работа. За една илустрација му се потребни од 20 до 30 минути, а тој тоа го прави секој петок.

Креативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидеротКреативни цртежи на вратата од фрижидерот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар