Објект целосно замрзнат однатре

Објект целосно замрзнат однатре

Кога архитектонскатa компанија од Чикаго „Hartshorne Plunkard“ добила задача да претвори објект кој се наоѓа во реонот за месопреработувачка, во објект за производство на велосипеди, прво нешто што нејзиниот тим требал да стори, е да го одмрзне целиот простор. Откако бил користен како складиште за замрзнато месо во текот на цели 9 декади и поради лошо одржување, целиот ентериер на објектот бил целосно покриен со „вонземски“ мразулци.

Објект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатре

Пред тимот да започне да ги одмрзнува дебелите слоеви мраз со пропански грејачи, фотографот Гери Џенсен ја искористил несекојдневната прилика да направи неколку одлични фотографии од надреалниот ентериер. Откако ќе поуживате во интересните фотографии, погледнете го и „time lapse“ видеото, за да видите како постепено се топел масивниот ладилник.

Објект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатреОбјект целосно замрзнат однатреБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар