23 јануари 2013 | Кафе пауза

Книга: „Марина“ – Карлос Руиз Зафон

Мистериозна приказна сместена во скриените агли на Барселона, која ќе ве потсети дека љубопитноста понекогаш скапо се плаќа...

Алиша Кис го смени текстот на нејзината песна на инаугурацискиот бал во „Obama’s on Fire“

Со голема грациозност, емоција и моќ, Алиша го прослави вториот претседателски мандат на Обама.

Урбаниот стил на Тони Зен

Тони Зен, по автоматизам го асоцираме со хип хоп стил, уникатност, респект, мускули... :) Еден од најуспешните рапери и продуценти во земјава, Тони Зен, е македонска ѕвезда со светски стандарди.
Датум: 23 јан 2013
, Автор:

Зошто е убаво да се има брат или сестра?

Прочитајте ги експертските совети на д-р Џејмс Велборн, за битните работи кои децата можат да ги научат од нивните помали или постари браќа и сестри.

Културно куче кое знае да користи веце шолја

Ако имате куче и сте ја почувствувале маката на свој грб, да го изнесувате секоја вечер надвор по нужда после полноќ, ве уверуваме дека после видеово ќе ви стане уште потешко. :)

Објект целосно замрзнат однатре

Откако објектот бил користен како складиште за замрзнато месо во текот на цели 9 декади и поради лошо одржување, целиот ентериер на објектот бил целосно покриен со „вонземски“ мразулци.

Креативни цртежи на вратата од фрижидерот

Додека сите останати луѓе на светот закачуваат украсни магнети на својот фрижидер, Чарли Лејтон, кој работи како хонорарен дизајнер, својот ладилник креативно го трансформира во уметничко дело.