Урбаниот стил на Тони Зен

Урбаниот стил на Тони Зен

Тони Зен, по автоматизам го асоцираме со хип хоп стил, уникатност, респект, мускули… 🙂 Еден од најуспешните рапери и продуценти во земјава, Тони Зен, е македонска ѕвезда со светски стандарди. Неговиот стил е моќен, впечатлив, мажествен, некогаш софистициран, а некогаш по малку див. Како член на групата Урбана димензија, тој се занимава со рап уште од крајот на 90-тите. Во своите почетоци јавноста го знае како Тони Монтана, за подоцна своето уметничко име да го промени во Тони Зен. Во тој период започнува неговата хип хоп револуција. Полни сали, многу хитови, фанови, соработки… Со сигурност можеме да кажеме дека е еден од најдобрите артисти во земјава, а и пошироко. Денес накратко ќе го анализираме неговиот стил.

Урбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони ЗенУрбаниот стил на Тони Зен


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар