Колажи од стари фотографии претворени во разгледници од најубавите градови ширум светот

Артистот Вик Мјунез опсесивно собира винтиџ фотографии и разгледници кои потоа ги сече и претвора во прекрасни колажи кои ни ги покажуваат најубавите градови ширум светот во едно малку поинакво светло. Тој исто така работи и на колажи кои ни покажуваат еден идиличен момент на одмор во животот на различни луѓе. Погледнете колку детално се изработени овие колажи и обидете се да ги откриете сите делови од кои се сочинети.

Колажи од стари фотографии претворени во разгледници од најубавите градови ширум светот

Венеција

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар