Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Талентираниот фотограф Мајранд Џозефсон ги остварил соништата на Клер (2 години) и Клои (1 година) со оваа неодолива фотосесија во која ги трансформирал во нивните омилени ликови од Дизни. Тој со мала помош од мајката на Клер, Џесика, која изработува облека за млади принцези направил неодоливи фотографии кои несомнено ќе го освојат вашето срце. Погледнете…

Снежана

Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Не малечка Снежана! Не го јади јаболкото!

Пепелашка

Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Малечката Пепелашка ги изработува своите задачи пред да го запознае шармантниот принц.

Црвенкапа

Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Хм, не сме сигурни дали да му се доближиш на тој волк мала Црвенкапче…

Заспаната убавица

Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Заспаната убавица во своите мали одаи за спиење.

Ѕвончица

Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Малата Ѕвончица ја посетува сенката на Петар Пан.

Алиса во земјата на чудата

Талентиран татко го остварува сонот на две слатки девојчиња да бидат мали принцезички

Малечката Алиса пие чај од малечка шолја на нејзината забава организирана од Лудиот шапкар.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар