Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале вашите крзнени пријатели ако се ликови од цртаните филмови на Дизни? Ако сте се запрашале, еден холандски уметник може да ви помогне да ја задоволите вашата љубопитност. Иса е талентиран илустратор што има проект наречен „Pet Disneyfication“. Луѓето ѝ испраќаат фотографии од своите миленици и таа ги црта како прекрасни суштества слични на оние што се појавуваат во филмовите на Дизни.

Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

Илустратор ги претвора фотографиите на вашето милениче во магични креации што изгледаат како ликовите на Дизни

За повеќе илустрации продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар