Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Би било убаво да се прошетаме низ овој двор со цвеќиња и да се напиеме кафе во овој прекрасен амбиент.

Овој прекрасен двор се наоѓа во Холандија каде што растат најубавите бујни лалиња, а во овој двор се особено волшебни. Заедно со другите цвеќиња ја опкружуваат оваа симпатична дрвена куќа со шармантни сини ролетни на прозорците. Ако некогаш добиеме шанса да одиме на ова прекрасно место, можеме само да кажеме – оставете не овде!

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Погледнете ги и овие 10 скриени градини во коишто ќе посакате да останете дури и по изолацијата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар