Прекрасни фотографии од животни спасени од црниот пазар

Кога животните се продадени на црниот пазар, тие ја губат својата слобода, но многу често и својот живот. Едно засолниште во Калифорнија што згрижува животни кои се жртви на црниот пазар се здружило со фотограф од Лос Анџелес. Тие сакале да ја прикажат силата и убавината на среќните животни кои успеале да ги спасат од заробеништво.

(1)prekrasni-fotografii-od-zhivotni-spaseni-od-crniot-pazar-kafepauza.mk

Оваа соработка содржи многу животни кои требало да бидат продадени како миленичиња на црниот пазар. Неверојатните суштества се фотографирани до модели кои носат облека со боите на природното живеалиште на овие животни. И покрај сите несреќи кои ги претрпеле, животните во ова засолниште изгледаат среќно и мирно. Уживајте во фотографиите!

(2)prekrasni-fotografii-od-zhivotni-spaseni-od-crniot-pazar-kafepauza.mk

(3)prekrasni-fotografii-od-zhivotni-spaseni-od-crniot-pazar-kafepauza.mk

(4)prekrasni-fotografii-od-zhivotni-spaseni-od-crniot-pazar-kafepauza.mk

(5)prekrasni-fotografii-od-zhivotni-spaseni-od-crniot-pazar-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар