Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Џулија Пинтус е артистка која создава пастелни илустрации преку кои ја прикажува убавината на несовршеноста. Таа се инспирира од луѓето околу неа и секојдневието, па на нејзините илустрации можете да видите ликови кои уживаат во попладневната дремка или ги вршат обичните секојдневни задачи како што се наденувањето игла или нанесувањето маскара.

Со овие илустрации, Џулија исто така ја поддржува позитивноста на телото. Таа вели дека многупати луѓето ги одбираат зеленчукот и овошјето кои изгледаат убаво и совршено, а оние кои се малку искривени или имаат малку земја на нив ги оставаат, не знаејќи дека се поздрави и повкусни. Така е и со луѓето, па затоа таа решила да ги сподели овие илустрации и да покаже дека и несовршеноста е убава.

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Илустрации кои ја прикажуваат убавината на несовршеноста

Погледнете ги овие фотографии направени од уметник кој им додава ликови од цртаните филмови на сивите градови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар