Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Мајкал Џејмс Смит е артист кој создава маслени слики на кои прикажува сцени од природата кои изгледаат како да се фотографии. Од бели песочни плажи и планини покриени со снег до мирни кристални езера, тој обрнува внимание на сите детали.

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Тој започнал да се занимава со сликарство на 18 години, а неговата страст кон природата го инспирирала да започне да ги создава овие идилични маслени слики. Неговите слики ја доловуваат тишината на природата и секоја слика е исполнета со чувство на смиреност.

За да ги создаде овие уметнички дела тој користи различни четки и маслени бои, а на неговиот јутјуб-канал можете да видите како тој ги создава дрвјата, облаците и зелените ливади. Исто така, тој споделува и чекор-по-чекор видео упатства.

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Идилични маслени слики со сцени од природата за кои ќе помислите дека се фотографии

Погледнете ги овие 23 неверојатно реалистични цртежи на мачки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар