Архитектонско совршенство во Холивуд во сопственост на Авичи

Имајќи ја предвид нејзината локација на падините на Холивуд Хилс, оваа прекрасна куќа и не може да нуди ништо друго освен ваков убав поглед над Лос Анџелес. Освен тоа, таа е вистинско архитектонско совршенство. Се простира на 650 метри квадратни, а во нив се сместени 6 спални соби, 7 бањи, неколку дневни соби и една кујна. На средината има базен кој куќата ја дели на два дела. Страните се од стакло, овозможувајќи многу светлина во куќата, како и одличен панорамски поглед. Куќата чини 15,5 милиони долари, а е во сопственост на шведскиот диџеј и продуцент Авичи.

Архитектонско совршенство во Холивуд во сопственост на Авичи Архитектонско совршенство во Холивуд во сопственост на Авичи Архитектонско совршенство во Холивуд во сопственост на Авичи Архитектонско совршенство во Холивуд во сопственост на АвичиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар