Овие 3 хороскопски знаци ќе се соочат со големи предизвици за време на владеењето на Рибите

Никому не му е лесно кога Сонцето влегува во хороскопскиот знак Риби. Овој чувствителен хороскопски знак започнува да владее во исто време додека сме по влијание на ретроградниот Меркур, а ова е само еден од предизвиците што ве очекуваат од 19 февруари до 20 март. Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци ги очекуваат најголеми предизвици.

Овие 3 хороскопски знаци ќе се соочат со големи предизвици за време на владеењето на Рибите

1. Овен

Се повлекувате во минатото, а тоа воопшто не личи на вас. Вие сте бестрашен, непомирлив, но и нетрпелив хороскопски знак што сè сака да постигне веднаш. Не дозволувајте да ве потисне комбинираната енергија на ретроградиот Меркур и на Сонцето во Риби.

Преземете го водството и организирајте го животот така што ќе бидете поактивни отколку што ви сугерира распоредот на планетите.

Вие не смеете да се предадете, па повикајте ги вашите најтврдоглави инстинкти на помош и направете го она што најмногу го сакате – да ја имате контролата во свои раце.

2. Лав

Нема многу пеперутки во воздухот, но ни во вашиот стомак. Сепак, оваа тивка рамнодушност е минлива.

Сонцето го активира вашето поле на интимноста, но и на трансформацијата, па ќе се соочите со големи предизвици во текот на владеењето на Рибите.

Сметајте дека најмногу ќе играте со вашата сенка, но важно е да нурнете длабоко во срцето и повторно да ги пронајдете искрите на љубовта и романтиката.

3. Стрелец

Вие навистина заслужувате да бидете нежни кон себе, а владеењето на Рибите ќе ви отвори некои длабоки рани.

Можно е некои стари семејни проблеми и дилеми да започнат одново, а вие тешко ги поднесувате таквите расправии.

Сепак, потребно да ги решите сите проблеми за да продолжите да се движите напред. Бидете искрени кон себе и храбро кажувајте ја вистината бидејќи тоа е единствената работа со која можете сами да се справите.

Прочитајте кои хороскопски знаци можат да се справат со стресни ситуации.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар