9 комични стрипови кои докажуваат дека жените користат магија во секојдневието

9 комични стрипови кои докажуваат дека жените користат магија во секојдневието

Жените се мистерија. Тие немаат модели на однесување, и може да променат сѐ околу себе онаму каде што ќе се појават. Можеби тоа е поради магијата која секоја жена несвесно ја користи. Како поинаку можете да ја објасните нивната неверојатна способност за мутлитаскинг?

2-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

И токму тоа е она за коешто ќе зборуваме во овој пост. Погледнете ги најразличните начини на кои жените користат магија во секојдневниот живот…

1. Тие знаат сѐ за што било

1-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

– Каде е мојата нова блуза?
– Во гардероберот.
– Погледнав, не е таму!

2. Тие може да го организираат секој простор

3-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

– Имам уште толку многу облека, а нема повеќе простор.
– Дозволи ми! Донеси ја и јакната, ќе ја земеме и неа.

3. Можете да ја пронајдете Нарнија во нивните чанти

4-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

– Го заборавивме отворачот!
– Почекајте, мислам дека носам клешти! Исто така, имам гума од автомобил, ви треба?

4. Тие може да направат чудо од неколку производи

5-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

– Ох, нема ништо за јадење…
– Ох, колку многу производи! Повели!

Преминете на следната страница за останатите илустрации…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар