9 комични стрипови кои докажуваат дека жените користат магија во секојдневието - Part 2

9 комични стрипови кои докажуваат дека жените користат магија во секојдневието

5. Во секоја жена живеат по неколку луѓе

6-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

Неверојатната трансформација од 7 до 7 и 20 наутро

6. Разбираат без ниту еден збор да биде изговорен

8-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

– Неаша, сакаглозје!
– Ти не сакаш каша? Сакаш грозје?

7. Тие го трансформираат светот со еден удар со нивните прсти

9-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

Без неа наспроти со неа

8. Тие може да ја излечат секоја болест

10-9-komichni-stripovi-koi-dokazhuvaat-deka-zhenite-koristat-magija-www.kafepauza.mk_

– Мамо, јас си го повредив прстот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар