Ремикси за инстантно добро расположение

Без разлика дали слушате рок, поп, хип хоп или хаус музика, оваа плејлиста составена од фантастичните ремикси на Дон Диабло во 2010, со сигурност ќе ве разведри и ќе ви го направи денот. Добрата музика секого го исполнува со позитивни вибрации, па затоа додека учите, работите, се одморате, пиете кафе со пријателите или се спремате за да одите во дискотека, ви препорачуваме да притиснете плеј и да се препуштите на ритамот. Бидете сигурни дека оптимизмот нема да ве заобиколи ни вам. 🙂 Ремикси за инстантно добро расположениеBearbot – Get It

Chester French – C’mon (Pance Sudionik Remix)

Chemical Brothers – Swoon (Don Diablo Remix)

The Hood Internet – Rude Baptism (Rihanna vs Crystal Castles)

Edward Sharpe and The Magnetic Zeroes – Home (RAC Mix)

Kid Sister – Daydreaming (Telephoned Dreams Version)

Oasis – Wonderwall (Questions Version)

Rox – I Don’t believe (DON DIABLO REMIX)

Solid Gold – Matter Of Time (Tanlines Remix)

Tegan and Sara – Alligator (RAC Mix)

The Hood Internet – Decalogue (The Hood Internet vs The 2000s)

The Joy Formidable – Whirring (BRAHMS)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Теодора Трповска Reply

  The Hood Internet – Rude Baptism (Rihanna vs Crystal Castles) – НАЈ!!!!! :)))))))))

  • Кристина Шумадиева Reply

   И оваа е јака ептен The Hood Internet – Decalogue (The Hood Internet vs The 2000s) 🙂

 2. klment Reply

  Zivi gluposti, se slusam ama ova ne. hvala puno 🙂

Остави коментар