23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

На илустраторот Лим Хенг му биле потребни 20 дена за да ги креира овие илустрации инспирирани од игривите и весели мачки. Овие пејзажи се дел од неговата имагинативна планета на мачките.

1. Пат

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

2. Снежни врвови

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

3. Снежна планина

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

4. Остров

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

5. Планини

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

6. Памучна топка

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

7. Зора

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

8. Зајдисонце

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

9. Уши што пловат

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

10. Мост

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

11. Бранови

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

12. Гребнатини

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

За повеќе илустрации продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар