29 јануари 2020 | Кафе пауза

Врз сексуалното либидо кај жените може да влијаат овие состојби

Сè што ги менува хормоните, како што е хипотироидизам, дијабетес или менопауза, може да биде проблематично за редовниот секс.

Не е баш толку здраво: Зошто (сепак) мора да внимаваме кога јадеме црно чоколадо?

Иако црното чоколадо често се смета за поздраво од млечното, експертите велат дека разликата помеѓу двата вида е многу мала.

6 уникатни ритуали за убавина на Фрида Кало

И покрај фактот дека Фрида Кало не била воодушевена од нејзините лични карактеристики, таа одбивала да ги прикрие со шминка.

Кафето – диуретик и сојузник при слабеењето

Кога ќе речеме кафе, на повеќето луѓе, првата асоцијација им е будење и топла, вкусна „поддршка“ во форма на шолја топол напиток.

Како животот ќе ви се смени на подобро годинава, според хороскопскиот знак?

Секоја година е поинаква од претходната и носи некакви промени за секој од нас. Дознајте што ќе ви донесе оваа година, според вашиот хороскопски знак.

Кои се најголемите грешки што ги правите во кујната?

Ако не ги чувате правилно, намирниците и другите прехранбени производи ќе се расипат и нема да имаат добар вкус по некое време.

23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки

На илустраторот Лим Хенг му биле потребни 20 дена за да ги креира овие илустрации инспирирани од игривите и весели мачки. Овие пејзажи се дел од неговата имагинативна планета на мачките.

5 знаци дека сте опкружени со енергетски вампири

Забележувате дека се чувствувате летаргично, ве обзема чувство на рамнодушност и имате впечаток дека веќе не сте расположени за ништо, па можеби е време да ја смените вашата околина.

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Понекогаш е потребен само еден мал, но неочекуван детаљ, за вашата комбинација да изгледа поинтересно и поразлично, а тоа ќе го направите без премногу напор.

Што ве очекува на Денот на вљубените според хороскопскиот знак?

Ретроградното движење на Меркур ќе започне на 17 февруари, само неколку денови по Денот на вљубените. За жал, вашите кутии со чоколатца и букетите рози нема да останат заштитени од хаосот што следува.

Ново од Алпско: Кисело млеко и јогурт без лактоза

Покрај млекото без лактоза, отсега на пазарот можат да се најдат кисело млеко и јогурт без лактоза од Алпско.
Датум: 29 јан 2020
, Автор: