Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Понекогаш е потребен само еден мал, но неочекуван детаљ, за вашата комбинација да изгледа поинтересно и поразлично. Ова не е нешто ново бидејќи сите знаеме дека најинтересна е онаа облека што на прв поглед изгледа обично, но некои мали детали ја издвојуваат од секојдневната слична облека.

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Еден од тие мали, но моќни детали е предниот цеп на долниот дел на панталоните што првпат беше забележан на ревијата на Викторија Бекам. Овој детаљ одговара на различни модни комбинации и тој ќе го означи доаѓањето на пролетта. Со овој детаљ ќе ја разведрите вашата здодевна гардероба, а тоа ќе го направите без премногу напор. Ваквите панталони можете да ги комбинирате со мокасини, како и со класични салонки што визуелно ќе ви ги издолжат нозете, со рамни сандали или со кратки чизми, а во продолжение погледнете неколку идеи за разни комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SheerLuxe (@sheerluxe) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sylvie Mus (@sylviemus_) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danielle Bernstein (@weworewhat) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evangelie Smyrniotaki (@styleheroine) on

Погледнете кои принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар