Експлозивен перформанс на 14-годишно момче кој ќе ве натера веднаш да почнете да танцувате

На ова момче му беа потребни само неколку секунди за да ја крене цела публика на нозе и да ги натера судиите од шоуто за таленти „The Voice“ да почнат да танцуваат. Станува збор за Тилман кој и покрај тоа што има само 14 години, има неверојатно голема музичка енергија во себе која ниту еден од вас нема да ве остави рамнодушни.

Неверојатен перформанс на 14-годишно момче кој ќе ве натера веднаш да почнете да танцувате

Погледнете го неговиот перформанс кој едноставно нема да можете да престанете да го гледате. Тилман веднаш ќе ве натера да заиграте и ќе ви ја наполни душата со позитивна енергија.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар