Трејлерот за „Maleficent“ со Анџелина Џоли во својата најзлобна улога досега

Оскаровката Анџелина Џоли ќе се врати на филмското платно после тригодишната пауза, во својата најзлобна улога досега. Дизни го објави првиот трејлер за филмот „Maleficent“, кој ќе биде прикажан во мај, 2014. Погледнете го:

Покрај Анџелина, која ја има улогата на најпознатата злобница од цртаниот филм „Заспаната убавица“ од 1959 година, во филмот се појавува и Ел Фенинг, а епизодна улога има и најмалата ќерка на Џоли, Вивиен.

Трејлерот за „Maleficent“ со Анџелина Џоли во својата најзлобна улога досега


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Anonymous Reply

    Џоли делува моќно, едвај чекам да го гледам филмов :))

Остави коментар