13 ноември 2013 | Кафе пауза

Трејлерот за „Maleficent“ со Анџелина Џоли во својата најзлобна улога досега

Дизни го објави првиот трејлер за филмот „Maleficent“, кој ќе биде прикажан во мај, 2014. Во него Џоли ја има улогата на најпознатата злобница од цртаниот филм „Заспаната убавица“ од 1959 година.

Вака изгледа детенце на магарица и зебра

Овој редок хибрид е познат под името зонки.

Енергетски штангли со многу јаткасти плодови

Вкусна закуска за многу енергија...

Паметно огледало кое прикажува филмови и пушта музика

За да се забавувате додека ја користите бањата, можете да се послужите со ова креативно огледало, на кое ќе гледате филм или ќе слушате музика, ќе ја читате вашата омилена е-книга или ќе ги дознаете актуелните вести.

Вистинските пријатели се како дијаманти

„Вистинските пријатели се како дијаманти, скапоцени, но ретки. Лажните пријатели се како есенско лисје, ги има насекаде.“

Современите родители ги успиваат децата со песни од Ријана и Адел

Традиционалните песни како „Twinkle Twinkle Little Star“ се прогласени за старомодни и глупави и наместо нив, родителите ги пуштаат хитовите на Адел, Бруно Марс или Ријана.

Најдобрите есенски совети за убавина

Иако есента се карактеризира со темни, врнежливи и ладни денови, тоа не значи дека не можете да изгледате свежо, одморено и убаво како во лето.

Зошто треба да имате растение во вашата канцеларија?

Внесувањето на природата во вашата канцеларија е еден од најдобрите начини да го намалите вашиот стрес, да го подобрите вашето расположение и ефикасноста во работата, да го подигнете нивото на енергија и да ја зголемите отпорноста на болести.

Месечев часовник

На површината на часовникот има флуоресцентен слој, кој дава нежна светлина ноќе и изгледа како месечината топло да ги прегрнува ноќните животни. Креацијата е навистина магична.
Датум: 13 ное 2013
, Автор:

Книга: „Понекогаш доаѓа среќа“ – Винка Саздова

„Никому не можеш да му одземеш од тагата за да му олесниш, а од среќата... ех, од среќата можеш. Среќата блика од тебе, се умножува со споделување.“
Датум: 13 ное 2013
, Автор:

5 необични и нездрави диети кои никогаш не би требало да ги пробате

Погледнете дел од најопасните кои можат да бидат дури и смртоносни за вас.

Volkswagen Golf ја освои наградата „Златен волан“ за 2013 година

Volkswagen за кампањата „Der Golf. Das Auto" ја освои и наградата „Златен волан“ за најдобра рекламна кампања...