Најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе

Онлајн натпреварот за торти кој е познат како „The Threadcakes“, кој завршил на 3 ноември оваа година, вклучува дел од најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе. Овој натпревар кој се одржува еднаш годишно од 2007 година, ги повикува и професионалците и аматерите да креираат торти во 2 категории – 2Д и 3Д. Единственото правило за учество е тортата да биде создадена од што е можно повеќе состојки кои можат да се јадат, дозволувајќи само минимален број потпори кои не можат да се јадат при конструкцијата на 3Д тортите. Погледнете…

Најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар