12 ноември 2014 | Кафе пауза

Во кој град живеат најчесните луѓе?

Екипата на „Reader's Digest“ сакала да открие во кој град живеат најчесните луѓе, па случајно „изгубила“ 192 паричници на улиците низ целиот свет.
Датум: 12 ное 2014
, Автор:

Мали и убави моменти во љубовните врски

Ова се дел од најубавите мали и слатки моменти спакувани во незаборавни мигови кои ќе ве потсетат колку го/ја сакате вашиот/ата партнер/ка.
Датум: 12 ное 2014
, Автор:

Мала, компактна и подвижна куќичка

Во деновите кога сакате да патувате, а притоа да не се грижите за престојот и давачките, најсоодветно би било да имате една ваква подвижна куќичка.
Датум: 12 ное 2014
, Автор:

8 чекори кон подобрување на вашата креативност и продуктивност

Кога сме навистина страсни за некоја работа воопшто не ни е тешко да ја сработиме. Но не секогаш можеме да се потпреме на креативноста како наша особина.

7 парчиња без кои не можете оваа сезона

Периодот за џемпери и облека која ќе ве згрее повторно се врати. Максимално удобни и модерни, овие 7 прекрасни парчиња ќе направат да изгледате шик, а сепак да ви биде топло.

Најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе

Онлајн натпреварот за торти кој е познат како „The Threadcakes“ вклучува дел од најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе.

20+ работи што треба да ги очекувате пред да се вселите со вашата девојка

Ако мислите дека девојките се претвораат во Снежана во моментот кога ќе влезат во домот, многу сте во грешка. Еве ја реалноста.
Датум: 12 ное 2014
, Автор: