7 парчиња без кои не можете оваа сезона

Периодот за џемпери и топла облека повторно се врати. Овие 7 прекрасни парчиња ќе направат да изгледате тренди, а сепак да ви биде топло.

1. Џемпер во фишермен стил

Ладните утра веднаш стануваат подобри со ваквиот џемпер. Удобен и со интересна плетка, ова парче полека, но сигурно ги освојува и модните блогери и модните критичари.

2-7-parcinja-bez-koi-ne-mozete-ovaa-sezona-kafepauza.mk

2. Чорапи над колениците

Одличниот пар хулахопки со погрешна комбинација може да го упропасти целокупниот впечаток. А чорапите над колениците се нивна забавна алтернатива кои додаваат топлина на школскиот изглед кој секогаш изгледа неодоливо.

3-7-parcinja-bez-koi-ne-mozete-ovaa-sezona-kafepauza.mk

3. Лажно крзно со модификации

Добро познатото парче во зимските денови добива нова модификација: експлозивни бои. Модниот свет веднаш го освоија темните нијанси на скапоцените камења како рубин, смарагд и сафир.

4-7-parcinja-bez-koi-ne-mozete-ovaa-sezona-kafepauza.mk

4. Наметка-палто

Дефинитивно уште едно парче кое мора да го имате оваа сезона. Плус навистина е слатко да се обвиткате во него и да се згреете.

5-7-parcinja-bez-koi-ne-mozete-ovaa-sezona-kafepauza.mk

5. Патики во металик нијанса

Златни, сребрени или бронзени, стилските патики во метални нијанси ги освоија улиците по светот.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6. Есенско освежување

Иако е сезона на придушените земјени тонови, оваа сезона сретнавме и многу весели и јаки бои. Најчести се палтата во силни тонови кои додаваат малку живост на есенската меланхолија.

7-7-parcinja-bez-koi-ne-mozete-ovaa-sezona-kafepauza.mk

7. Кожни акценти

Хеланките и фармерките од лажна кожа изгледаат прекрасно и се парче кое треба да се најде во сечиј плакар.

8-7-parcinja-bez-koi-ne-mozete-ovaa-sezona-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар