Мали и убави моменти во љубовните врски

Иако итаме кон големите нешта во животот и спектакуларните моменти, свесни сме дека малите нешта го прават животот убав. Ова се дел од најубавите мали и слатки моменти спакувани во незаборавни мигови кои ќе ве потсетат колку го/ја сакате вашиот/ата партнер/ка.

Мали и убави моменти во љубовните врски

1. Ненадеен и неочекуван бакнеж.

2. Утринските бакнежи и гушкања во кревет, иако знаете дека малку ќе доцните на работа.

3. Кога ќе станете наутро, а на масата веќе ве чека подготвен појадок.

4. Две топли шолји кафе во кревет.

5. Кога ќе гледате заеднички слики и снимки од вашите одмори и излегувања.

6. Кога седите еден до друг и молчите, а никогаш не сте се чувствувале попријатно.

7. Кога сте се разделиле само пред половина час и добивате порака дека му/ѝ недостигате.

Мали и убави моменти во љубовните врски

8. Кога на најобичен ден, најнеочекувано ви подготвува слатко мало изненадување и веќе денот не е обичен.

9. Кога ви е тешко и кога ќе ве гушне.

10. Кога синхронизирано ќе кажете или направите нешто.

Мали и убави моменти во љубовните врски

11. Она кога сте на здодевен состанок и одеднаш слатко се насмевнувате кога ќе се сетите на некој убав момент од претходниот ден.

12. Кога ќе почне да готви оброци базирани на вашите омилени состојки, избегнувајќи ги оние кои не ги сакате.

13. Кога дава сè од себе да ве задоволи и да ви покаже колку ве сака.

14. Кога го препознавате неговиот/нејзиниот мирис на вашата постелнина.

15. Она кога ве гледа во очи и ви кажува кои се вашите прекрасни карактеристики поради кои ве сака.

Мали и убави моменти во љубовните врски

16. Кога гледате фудбал заедно и навивате за истиот тим.

17. Малите и слатки подароци како знак на внимание.

18. Кога работите на тежок проект/дипломска/семинарска, и не излегувате од дома, па доаѓа да ве посети носејќи ви го омиленото јадење.

19. На крајот на напорен ден, помислата дека имате некого со кого делите сè.

Слободно надополнете ја листата со уште слатки и романтични моменти.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. Deedee Reply

    Играње видео игрици заедно еден против друг

  2. Anonymous Reply

    Кога чекате да се запали семафорот во кола и се бакнувате 🙂

Остави коментар