20+ работи што треба да ги очекувате пред да се вселите со вашата девојка

Ако мислите дека девојките се претвораат во Снежана во моментот кога ќе влезат во домот, многу сте во грешка. Еве ја реалноста.

1. Ќе има влакна, многу влакна!

1-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

И ќе ги наоѓате во одводот, на подот, по ѕидовите, во храната, па можеби дури и во процепот на вашиот задник.

2. Секаде ќе наидувате на градници!

2-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Дури и на најчудните места.

3. Шноли за коса ќе се појавуваат насекаде!

3-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Навистина, на тепихот, залепени за вашите стапала, во одводот. Сееееекаде!

4. Туширањето ќе трае навистина долго.

4-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Да бидеме фер, веројатно и вашето не би траело кратко доколку треба да се бричите, да ја шампонирате косата, да ѝ ставите кондиционер итн.

5. Колку производи за убавина ѝ требаат на една девојка? М?

5-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Не се виновни девојките што не ги прават полиците доволно долги за сите ствари што ги поседуваат.

6. Половина од нејзините алишта ќе бидат спастрени, додека останатите ќе се меткаат расфрлени по подот.

6-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

„Сè беше совршено средено додека не одлучив дека не си ја сакам облеката.“

7. Еднаш месечно, ѓубрето ќе ви се полни многу побргу од вообичаено.

7-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Ако сакате да помогнете, само купете сè од редот со хигиенски производи за жени и завршете со тоа.

8. И тогаш ве советуваме да бидете особено фини со нејзе, барем една недела!

8-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Понуда за чешкање по грбот ќе ви даде дополнителни поени. Секое друго барање – строго препорачливо да се избегнува.

9. Ако носи лак за нокти, секогаш барем малку ќе завршува на некое друго место освен на ноктите.

9-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Само ставајте ги вредните предмети подалеку од неа доколку намирисате лак.

10. Ќе ви се троши многу повеќе тоалетна хартија од претходно.

10-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

„Ја користиме за многу повеќе работи одошто би можеле да си замислите.

11. Секогаш ќе има нешто поради што домот ќе мириса божествено.

11-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Дали е тоа свеќа? Парфем? Лосион? Купка за тело? Само обидете се да погодите.

12. Ако се шминка, најверојатно некогаш ќе наидете на пудрест неред во лавабото.

12-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Може ќе си помислите дека тоа е само самовилски прав, но всушност е многу потажно и скапо.

13. Често ќе се сопнувате на нејзините чевли.

13-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

„Жалам, ама се лажеш ако мислиш дека ќе средувам кои било од овие чевли на високи потпетици веднаш штом влезам низ вратата.“

14. Нејзиното женствено однесување ќе исчезне во моментот кога ќе влезе дома.

14-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Дали тој смрдлив прдеж произлезе од…? Не, нема шанси…“ Да, изгледа сте во право.

15. Ќе јаде повеќе одошто би можеле да претпоставите.

15-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Каде исчезна таа девојка што нарачуваше мала салата додека излегувавте пред да се вселите заедно? Конечно решила дека не треба повеќе да се воздржува.

16. Од толку многу шишенца со шампон и кондиционер во бањата, барем 30% се празни или имаат уште колку за едно шампонирање.

16-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

За да ви биде полесно, празните шишиња веројатно ќе бидат напикани во специјално потешко достапно ќоше.

17. Во даден момент ќе се обиде да докаже колку е домаќинка и ужасно ќе потфрли.

17-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Фејл.

18. Ќе ја видите во состојба во која не дозволува да биде видена од остатокот од светот.

18-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Изгледот на мамурна девојка без шминка, без исчешлана коса и со немиени заби го чува само за вас – нејзиниот верен цимер.

19. Без сомнение ќе ја начекате како прави нешто многу „гнасно“.

19-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

Сè додека не ја проверувате нејзината историја во прелистувачот, не сте го виделе најлошото од неа.

20. Ако сакате да го избегнете број 19 колку што е можно подолго, секогаш прво тропајте на вратата.

20-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

„Го правиме тоа многу почесто одошто мислите.“

21. Без разлика дали ќе испадне на добро или на лошо, живеењето со неа ќе ви биде искуство што нема да го заборавите наскоро.

21-20-raboti-shto-treba-da-gi-ochekuvate-pred-da-se-vselite-so-vashata-devojka-kafepauza.mk

И дефинитивно, живеењето со девојка не изгледа онака како што другите си го замислуваат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар