Цигарите можеби убиваат, но овој артист прави убиствена уметност со нивната пепел

Јапонскиот артист Шинрашинг прави неверојатна уметност од пепелта на цигарите. Тој создава различни портрети, претворајќи го токсичниот пепел во нешто убаво. На овој 22-годишен артист потребни му се околу 2 часа да создаде портрет од цртаните ликови како Пикачу од Покемон и околу 2 дена да создаде портрет од личностите како Стив Џобс. Пушењето е екстремно штетна навика за вашето здравје, па токму затоа и овој артист рекол дека ќе се откаже од цигарите. Во меѓувреме, погледнете дел од неговата одлична и уникатна уметност.

(1) Цигарите можеби убиваат, но овој артист прави убиствена уметност со нивната пепел (2) Цигарите можеби убиваат, но овој артист прави убиствена уметност со нивната пепел (3) Цигарите можеби убиваат, но овој артист прави убиствена уметност со нивната пепел (4) Цигарите можеби убиваат, но овој артист прави убиствена уметност со нивната пепел (5) Цигарите можеби убиваат, но овој артист прави убиствена уметност со нивната пепел

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар