Тунелот на љубовта

За сите романтични души, „Тунелот на љубовта“ е место кое мора се посети. Романтичен, но истовремено и мистичен, овој тунел претставува вистинско чудо на природата.

Тунелот на љубовта

„Тунелот на љубовта“ се наоѓа во градот Клевен, Украина. Создаден од дрвја посадени едно до друго кои на врвот се спојуваат, е задолжително место за сите заљубени парови. Задоволството да биде уште поголемо, низ тунелот можете да поминете со воз и заедно со вашата сакана да отпатувате во светот на бајките.

Тунелот на љубовтаТунелот на љубовта

Тунелот е многу популарно место помеѓу заљубените парови, кои може да посакаат желба со бакнеж. Според легендата, доколку љубовта е искрена, тогаш нивната желба ќе се исполни.

Тунелот на љубовтаТунелот на љубовтаТунелот на љубовтаТунелот на љубовта


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар