Палатата на изгубениот град

Овој луксузен комплекс се наоѓа во Јужна Африка. Тој воодушевува со мистичниот декор, волшебните детали и атмосферата која плени. Преполн е со интересни мозаици и фрески, а самата архитектура на градбата делува како да е дел од бајките.Палатата на изгубениот градРаскошните градини и убавите реки и поточиња, кои ги опкружуваат палатите, дополнително придонесуваат за интимна и пријатна атмосфера во „изгубениот град“. Неверојатната услуга и нескромната гостопримливост се двата најсилни адути во привлекувањето на туристите. Најекстравагантен хотел во овој комплекс е „Палатата на изгубениот град“, која сосема заслужено си го носи и името „Африканското кралство на задоволството.“Палатата на изгубениот градПалатата на изгубениот градГостите можат да изберат една од 338-те соби, кои се направени во типичен африкански декор во склоп со технологија од 21 век. Покрај неверојатните удобности кои ги носат која било од собите, во хотелот можете да уживате и во 24 часа отворениот бар и ресторан, голфските терени, посета на Националниот парк, забавниот парк или едноставно да уживате во прекрасните базени.Палатата на изгубениот градПалатата на изгубениот градПалатата на изгубениот градПалатата на изгубениот градПалатата на изгубениот градПалатата на изгубениот град


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Име Reply

    Preubavo,za dusata da se napolni!

Остави коментар