Тест: Омилената снегулка ќе ви открие дали вашата желба ќе се оствари или не!

Тест: Омилената снегулка ќе ви открие дали вашата желба ќе се оствари или не!

Погледнете ја внимателно оваа слика и изберете една од снегулките. Снегулката што ќе ја изберете ќе ви открие дали вашата желба ќе се оствари или не.

Тест: Омилената снегулка ќе ви открие дали вашата желба ќе се оствари или не!

  • Снегулка бр. 1

    Свесни сте дека ако навистина сакате да ја исполните вашата желба морате да ја напуштите вашата удобна зона и да дадете сè од себе. Вашата желба ќе се исполни, но мора да работите и да дејствувате сега. Освен тоа, не заборавајте дека остварувањето на вашата желба зависи само од вас.

  • Снегулка бр. 2

    Вие сте упорна личност. Знаете дека животот не е лесен, но никогаш не се откажувате. Така, ако имате сон или цел што ви е важна, не дозволувате ништо да ве поколеба или да се откажете. Желбата сигурно ќе ви се исполни доколку со своите постапки покажете дека заслужувате да бидете среќни. Универзумот ќе ве награди само доколку знаете како да ги искористите можностите!

  • Снегулка бр. 3

    Универзумот не е волшебник кој со своето магично стапче може да ви ги исполни желбите. Реалноста е сосема поинаква. Имајте на ум дека сè што привлекувате е последица на она што го манифестирате. Затоа, ако сакате да ви се оствари желбата, треба соодветно да постапите. Не заборавајте дека кога-тогаш ќе ја остварите вашата желба само доколку го промените вашиот став кон реалноста.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете како да ги остварите вашите цели.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар