Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти - Part 4

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како по грешка да претпоставите дека имате сè под контрола“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да ги повторувате истите грешки и да чекате различен резултат“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да се чувствувате осамено иако не сте сами“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да изградите толку висок ѕид што никој нема да ве запознае“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Возможната тажна приказна за тоа како никогаш не сте ги следеле вашите соништа“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

Дознајте нешто повеќе за погрешните лекции од книгите за самопомош.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар