27 јуни 2018 | Кафе пауза

Силни девојки, отворете го срцето и чувствувајте со целата душа!

Силни девојки, од овој момент, постојано чувствувајте.

11 нешта што не ви дозволуваат да го живеете најдобриот живот

Можеби се храните здраво, вежбате редовно, внимателно ги одбирате вашите пријатели, но сè уште мислите дека ви недостига нешто.

8 моќни причини да ги сакате вашите непријатели

Без разлика како сте ги заработиле непријателите, наместо да им се одмаздувате и да ги мразите, зошто да не се обидете да ги цените?

7 причини зошто постариот брат треба да ви биде омилената личност во животот

Постарите браќа во очите на нивните помлади сестри се како моќни суперхерои што се борат против сè што е лошо во овој свет.

Како биле решавани злоделата во древен Египет?

Денешните детективи имаат цел арсенал од алатки и направи коишто им помагаат да го откријат виновникот, но нештата не биле отсекогаш толку лесни.

Науката објаснува: Зошто имаме голема желба да патуваме?

Очигледно вреди да се патува, но околностите го поставуваат прашањето: Зошто толку многу сакаме да патуваме?

Која е совршената егзотична дестинација за секој хороскопски знак?

Доколку веќе некое време размислувате да посетите некое убаво егзотично место, немојте повеќе да се двоумите, бидејќи во продолжение ќе ви ги презентираме најдобрите предлози за дестинации за секој од хороскопските знаци.

10-те најконтроверзни музички албуми на сите времиња

Нема ден а музичарите да не се соочени со критики од групи луѓе кои сметаат дека нивната музика е навредлива.

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

Користејќи книги од антикварница како платно, овој психотерапевт ги трансформира кориците во смешни шеги.

Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж не познава граници

Таканаречениот „Господин Неверојатна брада“ (Mr. Incredibeard) односно Ајзаја Веб живее во Сан Франциско, Калифорнија, а неговите фризури од брадата станаа мегапопуларни на интернет, од 2012 година па навака.

10 правила за здрав живот што се покажале како лажни

Основите за здравиот животен стил остануваат во нашето сеќавање и стануваат прифатени вистини.