Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти - Part 2

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да бидете толку многу зафатени што нема да имате време да се соочите со вашите проблеми“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да ја помешате вотката со вода неколку пати секој ден“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да го живеете животот според туѓите дефиниции за тоа кои сте“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да живеете долг и здрав живот апстинирајќи од она што ве прави среќни“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да ја зголемите вредноста на вашата уметност со умирање“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар