Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници

Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж не познава граници

Ви се верува ли дека на времето постоел данок за оние што носеле брада во Англија и Русија? За среќа, ние не живееме во 16-от век. Покрај тоа, денес сме сведоци не само на разни модерни бради коишто ги гледаме насекаде околу нас, туку и на уметност создадена од брада! Да, добро прочитавте. Таканаречениот „Господин Неверојатна брада“ (Mr. Incredibeard) односно Ајзаја Веб живее во Сан Франциско, Калифорнија, а неговите фризури од брадата станаа мегапопуларни на Интернет и собираат многу фанови, од 2012 година па навака.

Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници!

Во продолжение, разгледајте ги фотографиите на овој брадест човек, чијашто креативност не познава граници.

Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници! Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници! Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници! Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници! Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници! Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници! Фризури за брада: Креативноста и генијалноста на овој маж дефинитивно не познава граници!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар