Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти - Part 3

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да останете тивки за другите да ви веруваат дека сте паметни“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да заклучите дека вашиот живот не оди никаде и само да продолжите со заклучоци“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да се чувствувате задоволно со обичното кога сè што навистина сакате е необично“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да бидете толку тешки за љубење што е лесно да ве напуштат“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

„Како да им дадете вредно време на луѓето кои не се грижат дали сте живи или мртви“

Психотерапевт создава брутално искрени „книги“ за самопомош инспирирани од неговите пациенти

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар