Направете сами: Шик елече од обична памучна маица

Доколку го средувате плакарот и наидете на стари класични маици чија ткаенина е сè уште во добра состојба, не фрлајте ги – искористете ги за да направите шик асиметрични елечиња кои можете одлично да ги комбинирате со тесни маички и со кошули. Замислете, ако имате само 2-3 такви маици во различни бои, со добиените елечиња ќе можете да направите безброј нови модни комбинации.

napravete-sami-shik-eleche-od-obichna-pamuchna-maica-kafepauza.mk

Потребно:
  • Стара маица
  • Ножици
  • Неколку минути од вашето време
Постапка:

Најпрво исечете ги ракавите и околувратникот, а потоа исечете и по рабовите на страните на маицата. Готово.

Погледнете го видеото за да видите како точно изгледа постапката и како се носи добиеното „парталче“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар